Türk Psikologlar Derneği
https://www.psikolog.org.tr/

Ayazağa, Halaskargazi Cad. Mürüvvet Apt. No:232 D:2, 34360

Şişli / İstanbul / Türkiye

Kurumsal Destek, 25.250 TL

1 Kasım 2018 – 30 Nisan 2019

1976 yılında Türkiye’de psikoloji bilimi ve kuruluşlarının çağdaş düzeye ulaşması, psikologların mesleki haklarının korunması ve ulusal psikoloji sorunlarının çözümlenmesi amaçlarıyla kurulan Türk Psikologlar Derneği (TPD), ülkemizin bu anlamdaki birikimlerini ortaya koymak için çalışmalarda bulunuyor.

Psikologlar arasında birlik, beraberlik ve dayanışma sağlayarak, psikoloji biliminin ve mesleğinin ülkemizde tanıtılması, geliştirilmesi ve toplumun yararına kullanılması için çalışıyor.

Kurumsal Hibe Desteği Programı kapsamında ve Turkey Mozaik Foundation katkıları ile derneğin belirlediği hedefler doğrultusunda 6 aylık kurumsal gelişim çalışmalarını destekliyoruz.

Galata Rum İlköğretim Okulu Vakfı
http://galatarumokulu.blogspot.com/

Kemankeş Mustafapaşa Mh. Kemeraltı Cd. No:49

Beyoğlu / İstanbul / Türkiye

Proje Desteği, 29.575 TL

12 Eylül 2018-15 Ocak 2019

2012 yılından bu yana birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Galata Rum Okulu, geçmişten gelen mirasını koruyarak, Rum kimliği ve kültürel mirasıyla beraber, bugünden geleceğe yönelik bir perspektif yaratarak İstanbul’da bir kültür, sanat ve eğitim alanı olarak faaliyet gösteriyor. Galata Rum Okulu, IKSV’nin düzenlediği bienallerin dışında farklı kurum, organizasyon ve sanatçılarla ortaklıklar kurarak çeşitli sergilere, performanslara ve konuşma serilerine ev sahipliği yapıyor.

Vakıf, aldığı Proje Desteği ile ‘Hafıza Okulu’ projesini hayata geçirmeyi amaçlıyor.
Proje, 2018 yılının Kültürel Miras Yılı ilan edilmesi ile aynı zamanda Europa-Nostra tarafından “En Çok Tehlike Altındaki 7 Kültürel Mirası” listesine giren Büyükada Rum Yetimhanesini konu alan bir sergi projesi. Projeyi hayata geçirerek, atölye çalışmaları ve konuşmalarla birlikte ziyaretçi sayısını yükseltmeyi hedefliyorlar.
Uluslararası Yardımlaşma ve Entegrasyon Derneği (TİAFİ)
http://tiafi.org/

Güney Mah. 1140 Sk. No:71 35180 Buca Osb

Konak / İzmir / Türkiye

Kurumsal Destek, 35.000 TL

13 Ağustos 2018-14 Ocak 2019

2017 yılında kurulan dernek, mültecilerle çalışmakta ve savunmasız olan kadın ve çocuklara odaklanmakta. Halen İzmir’deki mülteci kadınların kendi işlerini kurmalarıyla ilgili destekler başta olmak üzere çeşitli destek faaliyetleri yürütüyorlar.
Dernek, aldığı kurumsal hibe desteği ile belirlediği hedefler doğrultusunda ve finansal sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla kaynak geliştirme alanında çalışan bir kişiyi istihdam ediyor.
Troya Çevre Derneği
http://www.troyacevre.org/

Fevzi Paşa Mah. Yalı Cad. No:59 17000

Merkez / Çanakkale / Türkiye

Remax Toplumsal Gelişim Fonu, 8.500 TL

Ağustos 2018-Temmuz 2019

2009 yılında Çanakkale’de kurulan Troya Genç Çevre Derneği, yerel ve ulusal alanda iklim değişikliği ve etkileri üzerine çalışmalar yapıyor. Kurulduğu günden bu yana çalışmalarını iklim ve enerji konularına odaklamakta. Son dönemde özellikle enerji kooperatifleri konusuyla ilgili çeşitli çalışmalar ile dikkat çekiyorlar.
Sağlanan hibe desteğiyle derneğin kira giderlerine katkı yapılıyor.

Remax Toplumsal Gelişim Fonu ise, çevre, sağlık, eğitim ve çocuk alanlarındaki sosyal çalışmaları destekliyor. Fon kapsamında, derneğin idari giderleri için destek verildi.

Troya Çevre Derneği ve hibe desteği ile yapacakları hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Toplum Gönüllüleri  Vakfı (TOG)
https://www.tog.org.tr/

Hobyar Mah. Aşirefendi Cad. No:20 Ankara-Konya Han Kat.4
34112 Eminönü

Fatih / İstanbul / Türkiye

Yarınlara Uçuyoruz Gençlik Fonu, 193.000 TL

Eylül 2018 – Haziran 2019

Aralık 2002’de kurulan vakıf, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlamakta. Toplum Gönüllüsü gençler, üniversitelerinde kulüp, topluluk veya grup olarak örgütlenerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor.
Vakıf aldığı hibe desteği kapsamında ” Yarınlara Uçuyoruz” projesi ile, gençlerin toplumsal fayda ve dayanışma temelli fikirlerini hayata geçirmek için farklı şehirlere seyahat ederek yerel projeler geliştirmelerini odağına alan bir hibe programını yürütüyor. Böylece farklı kültürlerle bir arada yaşama pratiklerine katkı sağlıyor.
Ayrıntılı bilgiye www.yarinlaraucuyoruz.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Karakutu Derneği
www.karakutu.org.tr 

Katip Mustafa Çelebi Mah. Hasnun Galip Sok. 15/3 34433

Beyoğlu / İstanbul / Türkiye

Kurumsal Destek, 30.000 TL

14 Mayıs 2018- 13 Mayıs 2019

Karakutu, geçmişte yaşanan şiddet, çatışma ve hataları hakkaniyetli bir biçimde hatırlarsak, toplumsal barış ve adalete bir adım daha yaklaşacağımıza olan inancıyla, toplumun, özellikle gençlerin resmi tarih yaklaşımı ile sunulanlar dışındaki anlatıları duymasını mümkün kılmak ve aynı olay ya da durumlara başka açılardan da bakılabileceğini hatırlatmak için çalışmakta.

2014 yılında İstanbul’da kurulan derneğin temel faaliyetleri; gençlerin katıldığı hafıza projeleri, geçmişle yüzleşme üzerine eğitim ve toplantılar, toplumlar arası tarihsel diyalog çalışmaları.

Hibe programı desteği ile, finansal sürdürülebilirlik sağlamak amacıyla, bu sene özellikle üye sayısında artış hedefliyorlar.

Denizli Koruyucu Aile Derneği
https://www.koruyucuaile.org.tr/

Altıntop Mah. Meseret Sk. Akçagül Apt. No:15/11

Merkezefendi / Denizli / Türkiye

Proje Desteği, 24.600 TL

1 Mart 2018- 4 Mart 2019

Denizli Koruyucu Aile Derneği, 2009 yılında korunmaya ihtiyacı olan her çocuğun güvenli bir aile ortamında sevgiyle hayata hazırlanması gerektiğine inanarak kuruldu.

Koruyucu aile hizmetinden yararlanan çocukların uluslararası standartlarda bakımlarının sürdürülmesi amacıyla Koruyucu Aile sisteminin yerel ve ulusal ölçekte yaygınlaşması, aday koruyucu ailelerin duygu ve deneyim paylaşımı yoluyla sürece hazırlanması, sisteme dâhil olan ailelerin ve çocukların desteklenmesi yoluyla koruyucu aile sisteminin uygulamadaki niteliğinin artırılmasını hedeflemekte.

Dernek, aldığı Proje Hibe Desteği ile ”Koruyucu Ailelere Teknolojiyle Rehberlik: Beyaz Penguen, Öğretiyor” başlıklı projesi ile, koruyucu ailelere yönelik geliştirilen bir hikayenin elektronik ortamda uygulanmasını hayata geçiriyor. Bilgisayar oyununa dönüştürülmüş bu öyküdeki konu, 3-6 yaş aralığında travmatik yaşantılara sahip, koruyucu aile yanındaki çocukların duygularını anlayabilmelerini ve anne-babanın iletişim becerilerini geliştirmekte. Uygulama sırasında, ailelerde anne-babalık becerilerinin geliştirilmesi, çocukla empati kurmasının desteklenmesi yoluyla ailelere rehberlik yapılması amaçlanıyor.

Derneğin, Proje Hibe Programı  kapsamında yaptıkları ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Her Yerde Sanat Derneği (Sirkhane)

Gül Mh. Mimarbaşı Serkis Elyas Löle Kültür ve Sanat Sk. No:12

Mardin / Türkiye

Çocuk Fonu, 33.000 TL

Ocak- Temmuz 2018

Her Yerde Sanat Derneği, Eylül 2012 yılında Mardin’de kuruldu. Kültürel, sanatsal, sosyal ve hak temelli çalışmalar yoluyla dezavantajlı çocuk ve gençlerin temel haklara erişimlerini sağlayabilmek için çalışmakta.

Ben Bir Sirk Kahramanıyım Projesi ile, Mardin (Artuklu), İstasyon Mahallesi ve Nusaybin’de bulunan 3 merkezde toplam 300 öğrencinin hafta içi ve hafta sonu verilecek sosyal sirk, resim, müzik, dans, el sanatları eğitimlerine 6 ay boyunca haftada 4 gün düzenli olarak katılması ve 6 ayın sonunda atölyelerde öğrendiklerini sergileyebilecekleri mini bir festival düzenlemeleri hedeflenmekte.

Her Yerde Sanat Derneği (Sirkhane), 5 Ocak 2018- 5 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Çocuk Fonu hibe sürecini tamamladı. Dernek, aldığı 33.000 TL’lik destek ile Ben Bir Sirk Kahramanıyım Projesi kapsamında sirk pedagojisini kullanarak sosyal sirk eğitimlerinin yanı sıra Mardin ve çevresinde yaşayan Suriyeli, yerel çocuklara ve gençlere güzel sanatlar, müzik, çocuk hakları atölyesi, akran zorbalığı atölyesi gibi etkinlikleri sunmayı hedefliyordu.

6 aylık dönem boyunca, çocukların ve gençlerin birbirlerine ve topluma entegrasyonuna katkıda bulunmak, kişisel gelişimlerini destekemek ve akran zorbalığının önüne geçmek istediler. Bu amaçla, her haftasonu belirli saatlerde yapılan atölyeler sonucunda Türk ve Suriyeli çocukların kültürel ve sanatsal etkinliklerle karşılıklı olarak bir araya gelmesi ve aralarında dostane ilişkiler kurulması, eğitim ve öğretime çok zor ve sınırlı erişime sahip olan Suriyeli çocuklara alternatif bir eğitim fırsatı sağlandı. Türk ve Suriyeli çocukların birbirlerinin kültürlerini öğrenmelerine yardımcı olundu. Dernek, gösterileri ve eğitimlerinde Suriyeli ve yerel çocukların ebeveynlerine gönüllü görevler vererek, yeni çevrelerinde ve dolayısıyla Türkiye’ye entegrasyonlarıyla kendilerini daha sosyal anlamda faydalı hissetmelerini ve desteklemelerini sağladı.

Her Yerde Sanat Derneği ve Çocuk Fonu hibe desteği ile yaptıkları hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.