YAYINLARIMIZ

Hibe Veren Kuruluşlar İçin Kapasite Gelişim Programı Rehberi

Dezavantajlı grupların toplumsal katılımını geliştirmek ve/veya sosyal refahını artırmak için çalışan sivil toplum kuruluşlarının (STK) kurumsal kapasitelerini güçlendirmelerine destek olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Kurumsal Destek Fonu’ndan hibe alan STK’ların kurumsal gelişimini daha geniş imkanlarla desteklemek için uyguladığımız Kapasite Gelişim Bileşeni’nin aşamaları, kullanılan yöntemler ve araçlara dair pratik bilgilerin yer aldığı Hibe Veren Kuruluşlar İçin Kapasite Gelişim Programı Rehberi yayınlandı.

Vakfımızın STK’ları kurumsal hibeler ve kapasite güçlendirme imkanları ile destekleme önceliği doğrultusunda ilk kez 2019 yılında uygulamaya başladığımız Kapasite Gelişim Bileşeni’nden yararlanan STK’lara hibe desteğinin yanı sıra belirledikleri kapasite gelişim alanlarında mentorlar, uzmanlar ve özel sektörden gönüllülerle birlikte çalışma fırsatı sunuyoruz.

Hibe süreçlerini kapasite gelişim çalışmalarıyla desteklemek isteyen kuruluşların yararlanması amacıyla hazırladığımız bu rehberde; “tanışma ve ihtiyaç belirleme”, “mentorlarla çalışma”, “uzmanlık temelli gönüllü destekleri”, “uzmanlarla buluşmalar” ve “izleme değerlendirme” başlıkları altında Kapasite Gelişim Bileşeni’nin farklı aşamalarında kullanılan yöntemler ve araçlar hakkında bilgiler yer alıyor. Rehbere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

Önemli not: Rehber içindeki bağlantılara tıklayarak ek dokümanlara ulaşmak ve ilgili dokümanları da bilgisayarınıza indirmek mümkündür.