Koronavirüs ile İlgili Gelişmeleri Değerlendirmek Amacıyla Çalışmalarımıza Başladık

Sivil Toplum için Destek Vakfı olarak, tüm dünyayı etkisi altına alan ve Sağlık Bakanlığının 11 Mart’ta yaptığı açıklamanın ardından Türkiye’nin de en önemli gündemi haline gelen COVID-19 salgınına dair gelişmeleri yakından takip ediyor ve ülke çapında alınan tedbirlere uygun olarak çalışmalarımızı evlerimizden yürütüyoruz.

Yaptığımız çalışmalarda ekibimizin ve tüm paydaşlarımızın sağlığının ve iyi olma halinin korunması en önemli önceliğimiz olmaya devam ediyor. Yaşanan bu durumun, tüm hayatı olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarının (STK) çalışmalarını da etkilediğinin ve değişikliklere sebep olduğunun farkındayız. Benzer bir şekilde, alınan tedbirler doğrultusunda biz de bağışçılarımıza yönelik faaliyetlerimizin bir kısmını erteledik ve 2020 yılında açılacak olan hibe programlarımızla ilgili stratejimizi gözden geçirmek için çalışmalarımıza başladık.

Bu çalışmaların ilk adımı olarak, 2019-2020 döneminde hibe desteği verdiğimiz STK’larla çevrimiçi görüşmeler yaparak yaşanan durumunu etkilerini, çalışmalarındaki olası değişiklikleri ve ilerleyen dönemde ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarını konuşuyor ve birlikte değerlendiriyoruz.

Bu görüşmelerin sonucunda, bağışçılarımız ve Yönetim Kurulumuz ile de değerlendirmeler yaparak devam eden hibelerimizi yaşanan değişikliklere göre güncellemeyi ve 2020 yılı için hibe programlarımızla ilgili stratejimizi ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendirmeyi hedefliyoruz.

Sivil Toplum için Destek Vakfı olarak, Türkiye’de bağışçılığın gelişmesi ve sivil toplumun hibeler yoluyla güçlenmesine katkı sağlama misyonumuzun ve bu çerçevede yaptığımız çalışmaların içinden geçtiğimiz günlerde daha da önemli hale geldiğinin bilincindeyiz. Önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmaları da bu sorumluluk duygusu ve hassasiyet çerçevesinde gerçekleştireceğiz.

Yaptığımız görüşmelerin sonucundaki değerlendirmelerimizi ve 2020 yılı için hibe programlarımızdaki değişiklikleri ilerleyen günlerde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Tüm dünyanın ve ülkemizin bu salgını en kısa zamanda ve en az zararla atlatmasını diliyoruz.

Sevgilerimizle,
Sivil Toplum için Destek Vakfı