Öğretmen için Festival’e Hibe Desteği

Sivil Toplum için Destek Vakfı, Eğitim Reformu Girişimi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk öğretmen festivali ‘Öğretmen için Festival’e destek oluyor.

Türkiye’de toplumsal ve ekonomik gelişmeyi sağlayacak eğitim politikalarının iyileştirilmesi için süreç ve çıktıları izlemek, veri temelli eğitim politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmak misyonuyla 2003 yılında kurulan Eğitim Reformu Girişimi (ERG), Türkiye’de kız ve erkek tüm çocukların hakkı olan kaliteli eğitime erişimlerinin güvence altına alınmasına yönelik çalışmalar düzenlemektedir.  (www.erg.sabanci.edu) 

Eğitimde paydaşların katılımını önemseyen ERG, öğretmenleri mesleklerinin ötesinde birey olarak tanıyan, onlar için bir şeyler üreten bir ‘paylaşım alanı’ oluşturma fikrinden yola çıkarak festivali kurguladı. 

Öğretmenlere, İstanbul’un farklı mekanlarında çeşitli atölye ve etkinliklerle keyifli zaman geçirmeleri, aynı zamanda ortak üretime geçmeleri, karşılıklı paylaşımlarda bulunmaları ve farklı bakış açıları kazanmaları için bir ‘karşılaşma’ ortamı sunan festival, 2-14 Nisan tarihleri arasında gerçekleşiyor. 

Yaşayan Kütüphane, Forum Tiyatro ve Hafıza Yürüyüşü gibi katılımı arttıran ve non-formal metodlarla öğrenmeyi gerçekleştiren etkinliklerin yer aldığı festivale, İstanbul’da yaşayan öğretmenler, öğretmen adayları ve eğitim fakültesi öğrencileri katılabiliyor. 

Detaylı bilgi için http://www.ogretmenicinfestival.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın seçici kurulu tarafından değerlendirilen başvurular sonucunda hibe alması kararlaştırılan ERG, ‘Öğretmen için Festival’ projesi kapsamında Nisan ayı boyunca hibe desteğinden yararlanacak.  

Proje Programı kapsamında alınan hibe aracılığıyla festivali düzenleyen profesyonel ekibe katkı sağlanacak.