Koruma Altındaki Gençlerin ve Çocukların Sorunlarına Yenilikçi Çözümler

2007 yılında koruma altında yetişmiş bir grup genç tarafından kurulan Hayat Sende Derneği, yuvaların kapatıldığı, devlet koruması altında yetişen çocuk ve gençlerin sevgi dolu ailelerde, eşit ve güçlü bir şekilde hayata atılmasını desteklemek amacıyla kurulmuştur.

Bu çerçevede, koruma altında yetişen çocuk ve gençleri eğitim, iş, burs, staj ve hakları konusunda desteklemek, onların sorunları hakkında farkındalık oluşturmak, projeler hazırlamak başlıca hedeflerindendir. 

Ayrıca Hayat Sende Derneği, koruma altında yetişen çocuk ve gençlere ilişkin medyada ve toplumdaki olumsuz eylem ve söylemlerle mücadele etmektedir.

Detaylı bilgi için http://hayatsende.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hayat Sende Derneği, finansal sürdürülebilirliğini güçlendirmek için Sivil Toplum için Destek Vakfından Kurumsal Program dahilinde hibe desteği alacaktır. 

Hibe, Haziran 2016 – Ocak 2017 tarihleri arasında derneğin 4 aylık Kaynak Geliştirme Koordinatörü maaşını, kurum ziyaretlerini ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezinde katılacakları eğitimi destekleyerek kaynak geliştirme çalışmalarına ağırlık vermelerini amaçlamaktadır.

Author Sivil Toplum için Destek Vakfı

More posts by Sivil Toplum için Destek Vakfı

Leave a Reply